Юридична компанія «ПІК»

Повернення боргів юридичних осіб

При веденні бізнес-діяльності наявність дебіторської заборгованості – нормальне явище, з яким стикається 90-95% компаній.

Наприклад:

 • внесена предоплата, але товар ще не отримано;
 • договірні зобов’язання виконані, але не в повному обсязі;
 • оплачений товар отримано, але має бути повернуто через низьку якість.

Стягнення боргів з юридичних осіб з використанням спеціальних правових процедур, за допомогою звернення до суду здійснюється тільки в окремих випадках. Йдеться про ситуації, пов’язаних з виникненням і накопиченням сумнівною (проблемної) і безнадійної заборгованості.

Коли заборгованість сягає критичного обсягу і загрожує затопленням бізнесу, повернення боргів з юридичних осіб – контрагентів необхідно проводити виключно за підтримки досвідчених юристів.

Що можна зробити для стягнення з контрагента дебіторської заборгованості?

Якщо клієнт задає питання: «Що робити з дебіторською заборгованістю?», адвокат починає зі значимого моменту – аналізує поточний фінансовий стан боржника.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Необхідно визначити доцільний обсяг коштів, які ви готові вкласти в пошук активів підприємства-боржника».

Стягнути заборгованість можна за допомогою роботи за трьома напрямками:

 • медіація – проведення переговорів, розробка взаємовигідних варіантів погашення боргів;
 • пред’явлення претензії – відправка боржника відповідного документа з вимогами і, які підлягають розгляду протягом 30 днів;
 • подача позову до суду.

Якими особливостями відрізняється стягнення заборгованості з боржників – юридичних осіб в третейському суді?

Обгрунтуванням дебіторської заборгованості (дебіторки) найчастіше є цивільно-правові договори – поставки, підряду , надання послуг і так далі. В умовах таких договорів може передбачатися пункт про дозвіл можливих суперечок між сторонами в третейському суді.

Перед тим як стягнути дебіторську заборгованість в третейському суді обов’язково слід зібрати пакет відповідних документів і доказів. Серед переваг такого варіанту вирішення проблеми з боргом – можливість повного збереження конфіденційності (відсутність витоку інформації про судовий процес) і скорочення часу до отримання рішення.

Як реалізується претензійно-позовної порядок стягнення боргів з юридичних осіб?

Претензія – це документ, який повинен відповідати певній формі, встановленій в законодавстві. Якісне складання такого документа під силу тільки юристу відповідного профілю і кваліфікації. Не менш важливо також дотримати терміни і порядок пред’явлення претензії боржнику.

Порядок стягнення дебіторської заборгованості не обов’язково передбачає відправку претензії. Чинне законодавство закріплює факультативность претензії як способу вирішення господарських спорів. Стягувач може відразу подавати на боржника позов до суду, якщо в договорі відсутня умова про обов’язковість пред’явлення претензії при наявності спору.

Що необхідно враховувати при поверненні боргів юридичних осіб через суд?

Для суб’єкта господарювання судовий процес – це витратний захід.Перед подачею позову варто за підтримки адвоката зважити можливі вигоди і накладні витрати.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Обов’язковий крок перед подачею позову – розрахунок суми боргу, включаючи інфляційні витрати, штрафи, пені, інші санкції за період заборгованості».

Послуги по стягненню заборгованості з юридичних осіб на етапі підготовки до суду включає коректне визначення підсудності (за місцем реєстрації боржника, виконання договору або згідно з правилами виключної підсудності) і пошук аналогій стосовно вирішення спорів у практиці Верховного суду і апеляційних судів.

При необхідності разом з позовом до суду подається клопотання про арешт майна і банківських рахунків боржника, щоб уникнути переведення всього цього на третіх осіб.

Які альтернативи може запропонувати юрист для погашення боргів?

Для бізнесу важливо мінімізувати збитки, яких завдає проблемна заборгованість контрагентів (клієнтів, позичальників, постачальників і так далі) . У ряді випадків юристами розглядаються альтернативні шляхи врегулювання проблеми з боржником.

Приклади таких рішень:

 • залік однорідних вимог;
 • договір передачі відступного (компенсація);
 • продаж боргу (факторинг) третім особам;
 • новація зобов’язань.

Висновок:

Залучення до вирішення проблеми ЮК «ПІК» забезпечує стягнення боргів з юридичних осіб за доцільне алгоритмам, аж до повної реалізації обраної стратегії дій.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

Коментарі


 • Юридическая компания ПИК

  14.11.2021 в 20:09

  Спасибо большое за помощь!

  Відповіcти
  • Юридическая компания ПИК

   14.11.2021 в 20:09

   Всегда пожалуйста!

   Відповіcти
 • Юридическая компания ПИК

  14.11.2021 в 20:30

  Еще комментарий

  Відповіcти

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн