Юридична компанія «ПІК»

Як стягнути борг через суд

Боргові зобов’язання найчастіше виникають на підставі двох документів – договору позики (кредитування) або розписки. Потреба стягнути борг через суд виникає, коли позичальник не повернув або повернув не в повному обсязі суму, взяту в борг, і інші способи вирішення проблеми виявилися нерезультативними.

Стягнення боргу через суд має перспективи: по-перше , в разі залучення адвоката з необхідним досвідом; по-друге, за умови коректного оформлення розписки або договору позики, як обгрунтування права вимагати борг.

До відома! Якщо звичайна письмова розписка оформлена правильно, то має юридичну силу таку ж, як і договір позики.

Як швидко і ефективно стягнути борг через суд?

Щоб не втрачати час і нерви, краще довірити збір та оформлення документів для суду адвокату. Перед подачею позову боржника часто надсилається лист-претензія з вимогою повернути борг добровільно. Стандартний термін для задоволення вимог по претензії становить 30 днів.

Якщо по закінченню встановленого терміну боржник не погасив заборгованість, тоді точно не обійтися без суду.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Щоб повернути борг через суд, важливо не пропустити строк позовної давності – період, відведений законом для звернення до суду у таких справах – 3 роки».

Коли в розписці не вказано дату повернення грошей, термін позовної давності в три роки не застосовується. Борг слід повернути на першу вимогу кредитора протягом 30 днів з моменту отримання письмової претензії.

Як правильно скласти і подати заяву в суд на боржника?

Позовна заява – це ключовий документ в пакеті документації для суду. Складається цей документ за встановленою в законодавстві формі. Основні складові позову:

 • реквізити суду, дані позивача і відповідача;
 • ціна позову (сума, яку необхідно повернути);
 • роз’яснення стосовно ситуації виникнення заборгованості;
 • посилання на законодавчі норми – підстави для стягнення боргу;
 • позовні вимоги;
 • додатки – докази у справі (розписка або договір позики, претензія і так далі).

Щоб подати в суд на боржника, слід сплатити судовий збір в розмірі бюджет 1% від загальної суми боргу. При винесенні судом рішення на користь кредитора дані витрати стягуються з боржника.

Як підготуватися, щоб написати позовну заяву в суд на повернення грошей ефективно?

При наявності чималої кількості шаблонів позовних заяв про стягнення заборгованості кредитору варто вибирати тільки шлях індивідуальних рішень. Адвокат при розробці такого документа відразу буде враховувати ряд особливостей конкретної ситуації. Наприклад – доцільно ще до подачі позову в суд дізнатися про наявність чи відсутність у боржника майна, на яке можна накласти арешт.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Для попередження неправомірних дій боржника з приховування майна, на яке можна накласти арешт, використовується процедура забезпечення позову».

Документ ще позов до суду про стягнення боргу та клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту.

Як на практиці стягують гроші за рішенням суду?

Судовий розгляд з подальшим виконавчим провадженням щодо стягнення заборгованості – це інструменти з доведеною ефективністю при наявності кваліфікованого юридичного супроводу.

Судове стягнення боргів з фізичних осіб дає можливість досягти результату при дотриманні ряду умов. Крім тих нюансів, про які згадувалося вище, значення має коректне формулювання позовних вимог.

До відома! Суд не може зобов’язати позичальника повернути борг в іноземній валюті. Примусово через суд можна стягнути борг тільки в гривні. Тобто борг буде перерахований в еквіваленті згідно поточним курсом НБУ.

Як компенсувати втрати, пов’язані з несвоєчасним поверненням боргу?

За неправомірне користування коштами іншої особи ( включаючи неповернення боргу і прострочення) законами передбачається відповідальність відповідно до положень Цивільного кодексу України та закону №543 / 96-ВР «Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань» від 22 листопада 1996 г.

У ст. 625 ЦКУ мова йде про відповідальність у вигляді компенсації:

 • інфляційних втрат за період прострочення;
 • 3% річних від простроченої суми.

До відома! Зазначені компенсації кредитор має право вимагати в судовому порядку крім відсотків, які передбачені за користування грошима.

Підсумок:

Щоб стягнути борг через суд, необхідно реалізувати певний алгоритм дій, який залежить від особливостей ситуації. Боржники схильні повертати гроші, коли усвідомлюють сильну позицію кредитора. І таку позицію забезпечує хороший юрист.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

Коментарі

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн