Юридична компанія «ПІК»

Стягнення збитків по ДТП

У разі дорожньо-транспортної пригоди постраждала сторона може розраховувати на стягнення з винуватця інциденту:

 • по – перше, витрат на ремонт авто;
 • по – друге, витрат на лікування і реабілітацію, якщо заподіяно шкоду здоров’ю, або компенсації за смерть;
 • по -третє, відшкодування моральної шкоди (при певних обставинах).

Відшкодування шкоди при ДТП з винуватця здійснюється після доведення вини особи. Принциповий момент при потребі в ремонті машини – це наявність у винуватця ДТП страхового поліса і можливість покриття страховкою відповідних витрат. Але не завжди стягнення з винуватця ДТП компенсацій за завдані збитки обмежується сумою страховки.

Наскільки реально стягнення матеріального збитку з винуватця ДТП без страховки?

Від 10 до 20 % автовласників ігнорують вимогу закону стосовно обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Поліс ОСЦПВ (так звана «автоцивілка», «Зелена карта») може бути відсутнім взагалі, бути простроченою або сфальсифікована.

За таких обставин можливі два варіанти дій. І ефективність обох цих варіантів безпосередньо залежить від залучення хорошого автоадвоката. Перший варіант – це домовиться з винною стороною про покриття збитків у приватному порядку. Другий варіант – це подати позов з відповідними вимогами до суду.

Важливо! Якщо при ДТП немає страховки у потерпілого, то це не позбавляє права вимагати компенсацію за заподіяну шкоду. Але при відсутності ОСАГО потерпілому автовласникові доведеться заплатити штраф за ст.126 Кодексу України про адміністративні порушення.

Як потерпіла сторона може змусити платити страхову компанію?

Страхова виплата повинна бути проведена максимум через 90 днів після звернення. Протягом 15 днів з моменту узгодження розміру відшкодування здійснюється безготівковий розрахунок.

До відома! Страховик має право відмовити у виплаті, якщо пропущений термін подачі заяви (один рік, коли мова йде про збиток майну), в разі умисного ДТП і при деяких інших обставин.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Якщо страховик відмовляється приймати документи, занижує суму збитку або затягує термін виплати без причини, можливо, слід звернутися в суд».

Відшкодування шкоди при ДТП страховою компанією в ряді випадків проводиться в претензійно-позовному порядку. Спочатку за підтримки адвоката в страхову компанію відправляється претензія, потім – подається позов до суду.

Що слід робити, якщо сума страховки не покриває збитки від ДТП?

Не виключений варіант, коли сума виплати по страховці занижена внаслідок некоректних розрахунків експерта страховика. У подібних випадках слід провести незалежну експертизу, а при необхідності докладати її результати до позову на страхову компанію до суду.

Поряд з цим, іноді кошти доводиться стягувати частково з самого винуватця ДТП. Обсяг виплат за страховим полісом обмежується так званим лімітом відповідальності за договором з клієнтом.

Якщо виникає питання, як стягнути гроші з винуватця ДТП безпосередньо, слід взяти до уваги варіант розгляду справи в суді. А для цього слід підготувати пакет документів по експертизам і доказам.

З якими труднощами пов’язане відшкодування збитку при ДТП через суд?

Приблизно в половині випадків винуватці ДТП налаштовані платити або після домовленості з потерпілим без суду, або за рішенням суду. В іншій половині – не обійтися без примусових заходів стягнення боргу.

Коли винуватець ДТП не платить за рішенням суду, ігнорує вимоги представників виконавчої служби, допомогти може втручання досвідченого адвоката.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Отримати кошти з винуватця ДТП можна шляхом накладення арешту на майно, списання грошей з банківської картки, стягнення відсотка від зарплати і так далі».

При певних обставинах адвокат може ініціювати пошук активів боржника.

Як складається судова практика у таких справах?

Верховний Суд протягом останніх років міняв свої позиції стосовно стягнення шкоди з винуватця ДТП при наявності поліса страхування. Згідно із законом потерпілий як кредитор має право вимагати в обох видах зобов’язань, як деліктному, так і договірному. Тобто потерпілий може за своїм вибором звертатися до вимог відшкодування збитків, як до винної особи, так і до страховика.

На практиці відшкодування збитку при ДТП з винуватця здійснюється в пріоритетному порядку за страховим полісом.

Підсумок:

Оскільки для вас, як потерпілої сторони важливо отримати відшкодування збитку після ДТП швидко і в повному обсязі, заручитися підтримкою досвідченого юриста, і не втрачайте можливості отримати належні вам на законних підставах кошти.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

Коментарі

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн