Юридична компанія «ПІК»

Боргова розписка як повернути гроші

За юридичною суттю боргова розписка є підтвердження договору позики. Повернення боргів по розписці можливе, як позасудовими шляхами, так і через суд. Але розписка служить повноцінним обґрунтуванням для пред’явлення вимог боржнику, тільки коли оформлена правильно, з урахуванням вимог закону.

Важливо! У розписці обов’язково повинно бути зазначено, що грошові кошти були надані в позику. В іншому випадку боржник скористається можливістю довести факт надання грошей в дар, у відповідь на послугу, на допомогу і так далі.

Щоб дізнатися, чи можна по розписці повернути гроші, слід показати документ адвокату. Правова експертиза розставить всі крапки над «і».

Чому повернути свої гроші за розписці буває іноді дуже складно?

По-перше, гроші в борг по розписці нерідко надаються близьким людям, друзям, родичам. На таких людей складно чинити тиск, тому вирішення проблеми з боргом затягується в часі. По-друге, при складанні часто опускаються важливі деталі:

 • термін повернення боргу;
 • паспортні та контактні дані сторін;
 • наявність фрази про те, що розписка підтверджує факт передачі грошей у позику;
 • сума цифрами і прописом;
 • умови, на яких позичальник отримав гроші (включаючи відсотки);
 • написання тексту особисто позичальником (в подальшому може знадобитися експертиза почерку).

Чим менше в документі конкретики, тим складніше повернути борг по розписці. Тому краще перестрахуватися, і залучити до складання розписки адвоката (навіть викликавши невдоволення одного), ніж потім шкодувати про втрачені гроші.

Як з хорошими результатами стягнути борг за розписці через суд?

Юристами до суду найчастіше реалізуються позасудові способи врегулювання спору між позичальником і позикодавцем: ведуться переговори, відправляється лист -претензія з вимогою повернути борг. Позов до суду подається, коду ці методи вичерпані, і якщо експертиза розписки дає підстави вважати документ належним доказом для суду.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Якщо в розписці вказана дата повернення грошей, то в разі прострочення зобов’язань, починає відраховуватися термін позовної давності – 3 роки».

На питання:« чи можна з розпискою піти до суду? », відповідь буде негативною, якщо термін позовної давності пропущено без поважних причин. Затягуючи на роки вирішення питання з боргом, можна остаточно розпрощатися з можливістю отримати свої гроші назад.

Як скласти позовну заяву в судову інстанцію про стягнення боргу по розписці?

При складанні позову необхідно враховувати вимоги Цивільного та Цивільного процесуального кодексу України. Зразки таких заяв в інтернеті варто розглядати тільки як матеріал для ознайомлення, але не як шаблон для внесення своїх даних.

Важливо! Позовна заява по розписці повинно складатися адвокатом. В іншому випадку існує ймовірність того, що заяву буде залишено судом без розгляду. Серед причин такої неприємності:

 • порушення вимог до оформлення;
 • вказівку неправильної суми позову;
 • відсутність розрахунку суми боргу;
 • помилки в розрахунку суми боргу;
 • невірне формулювання позовних вимог.

Як проходить суд по борговій розписці?

Залежно від обставин справи, термін розгляду варіює від одного місяця до півроку.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Явка в суд обов’язкова. Дата і час судового засідання зазначаються в порядку, яка відправляється позивачеві і відповідачу після призначення справи до слухання».

На суді боржник із запізненням усвідомлює, що загрожує за несплату боргу по розписці. Якщо адвокат стягувача використовує повний арсенал законних засобів повернення боргу, наслідки для боржника можуть бути досить серйозними.

Найчастіше ще до суду проводиться експертиза матеріального стану боржника. Якщо він володіє майном, то разом з позовом подається клопотання про накладення арешту на майно. Крім суми боргу і відсотків, стягувачу покладаються компенсації у вигляді інфляційних втрат та 3% річних.

Підсумок:

Розписка (боргова, в отриманні завдатку, товарна і так далі) – це повноцінне обґрунтування для пред’явлення в суд вимог стосовно повернення боргу, але тільки за умови правильного оформлення документа.

Повернення боргів по розписці пов’язаний з дуже серйозною експертизою самого документа. Хоча розписки не вимагають нотаріального посвідчення, в суді вони можуть мати таку ж юридичну силу, як і договір позики (кредитування). Судові розгляди по таких справах мають свою специфіку, вимагають чимало сил і часу. Однак досвідчений адвокат, що працює у напрямку повернення боргів, напевно має набором опрацьованих алгоритмів дій, які дозволяють досягти бажаного результату.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

Коментарі

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн