Юридична компанія «ПІК»

Стягнення боргу за договором позики з фізичної особи

Для передачі грошей в користування іншій особі на певних умовах полягають такі договори, як кредитний договір, договір позики, договір позики. При угоді приватного характеру між знайомими, родичами, друзями переважно укладається договір позики.

Стягнення боргу за договором позики з фізичної особи примусово потрібно, коли позичальник не виконав зобов’язань, тобто не повернув грошей або повернув тільки частково. Щоб повернення грошей за договором позики пройшло успішно, бажано залучити до вирішення цього завдання досвідченого юриста:

 • По-перше, такий фахівець реалізує позасудові шляхи врегулювання проблеми з боргом.
 • По-друге , представлятиме інтереси позикодавця (кредитора) в суді, коли без цього не обійтися.

З яких кроків почати повернення боргу, який утворився за договором позики?

За підтримки адвоката слід оцінити перспективи отримання коштів в конкретній ситуації. Адвокатом береться до уваги: ​​

 • дотримання вимог закону при укладанні угоди;
 • терміни повернення боргу згідно з договором;
 • матеріальний стан боржника.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Будьте готові до переговорів з боржником. Навіть якщо це близька вам людина, намагайтеся стримувати емоції. Правові аспекти візьме на себе адвокат».

Повернення боргу за договором позики між фізичними особами в разі безрезультатності медіації (переговорів) передбачає реалізацію претензійно-позовної порядку досягнення необхідної мети.

Які моменти враховуються при юридичному аналізі договору позики?

Що важливо? У Цивільному кодексі (ГК) України договорами позики присвячується §1 глави 71.

В усній формі між фізособами позику можливий, тільки якщо суму не перевищує 170 грн.

Додержанням письмової форми договору позики вважається розписка позичальника.

Договір позики відноситься до реальних. Це означає, що він вступає в силу тільки після передачі майна (грошей).

Позика буває як процентною, так і безвідсотковою.

Нотаріальне посвідчення договорів позики здійснюється за бажанням сторін, але не обов’язково.

До відома! На практиці якщо укладається договір позики, то єдиним його підтвердженням у кредитора є розписка. Саме над аналізом цього документа і доводиться працювати адвокату.

Як скласти позовну заяву до суду про стягнення боргу за договором позики?

Після переговорів і перед судом найчастіше реалізується такий етап стягнення боргу, як відправка боржникові претензії. На задоволення вимог, пред’явлених в претензії, боржнику в загальному порядку відводиться 30 днів. По закінченню цього терміну варто починати готувати пакет документів для суду.

Важливо! Позовна заява за договором позики між фізичними особами має відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України за формою і змістом.

В даному випадку дуже важливо скористатися допомогою адвоката, щоб не допустити помилок з формулюванням позовних вимог і розрахунком суми позову. Найчастіше разом з позовом доцільно подавати клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно позичальника.Такий крок підвищує шанси на повернення боргу.

Як проходить суд між кредитором і боржником за договором позики?

Судові процеси по заборгованості – це нерідко складні і заплутані. Враховувати доводиться безліч нюансів.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Завжди звертайте увагу на термін позовної давності, який за загальними правилами для цивільних правовідносин становить три роки».

До відома! Якщо пропущено строк позовної давності, суд приймає позовну заяву від кредитора. Але боржник напевно скористається можливістю заявити про закінчення строку позовної давності до того моменту, поки рішення суду про стягнення за договором позики не винесено. І це буде підставою до винесення судом рішення про відмову в позові.

Якщо з терміном позовної давності все в порядку, то серед можливих ускладнень необхідно виділити наявність в договорі позики додаткових умов (наприклад, застави, авансу і так далі).

Підсумок:

Стягнення боргу за договором позики з фізичної особи за підтримки адвоката проходить по стандартному шляху, що застосовується для інших видів заборгованості. Основні етапи цього шляху – медіація, відправка претензії, суд і виконавче провадження.

Специфіка суперечок навколо договорів позики укладається в таких моментах: 1) вкрай важливий сам документ (договір позики і / або боргова розписка) в письмовій (паперовій) формі; 2) прості однозначні формулювання – спрощують і прискорюють процес.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

Коментарі

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн