Юридична компанія «ПІК»

Як повернути борг

Великі суми позичаються, як банками, так і фізичними особами. Але якщо банківські та інші фінансові установи для повернення боргів у своєму розпорядженні спеціальними юридичними службами, то у звичайних громадян подібні ресурси відсутні.

Коли повернути борг власними силами не вдається, необхідно, не упускаючи час даремно, звертатися за допомогою до адвоката відповідного профілю. Діючі суто в рамках закону, такий фахівець зможе посприяти вирішенню проблеми.

Перед тим як забрати гроші у боржника в примусовому порядку, будуть опрацьовані кілька варіантів взаємовигідного для кредитора і боржника погашення заборгованості. Тільки якщо завзятість боржника не дозволить прийти до консенсусу, буде ініційовано судовий процес.

Що собою являє досудовий і судовий повернення боргів?

Юристами використовуються два напрямки роботи з боржником: досудове та судове.

В рамках досудового повернення боргів проводяться переговори з боржником і / або відправляється претензія.

До відома! Вирішуючи питання, як вимагати повернути борг, іноді юрист приходить до висновку про доцільність звернення до правоохоронних органів. Маються на увазі ситуації, коли в діяннях боржника можна визначити ознаки шахрайства, кваліфікованого за ст.190 Кримінального кодексу України.

Судовий порядок повернення боргу включає отримання необхідного рішення суду за позовом про стягнення заборгованості та примусове стягнення боргу в рамках виконавчого провадження.

Важливо! Перед подачею позову до суду слід визначити, чи не пропущено строк позовної давності, який в цивільних справах становить три роки.

Чим відрізняється повернення боргів з фізичних та юридичних осіб?

Головна відмінність – це підстави виникнення боргу. У господарюючих суб’єктів (юридичних осіб) дебіторська заборгованість виникає в зв’язку з невиконанням контрагентами договірних зобов’язань (наприклад, за договором поставки товарів або надання послуг). У фізичних осіб підставою для стягнення заборгованості часто є договір позики (а його письмове підтвердження – це розписка).

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Готуючись до першої консультації у адвоката, знайдіть документ, який являє собою обгрунтування для пред’явлення вимог боржнику».

Щоб зрозуміти, як повернути борги з боржника, юрист в першочерговому порядку з’ясує, чим підкріплюються зобов’язання позичальника по документу, на підставі якого виник борг.

Як правильно скласти позовну заяву до суду на повернення грошей і виграти судовий процес?

У справах, пов’язаних зі стягненням заборгованості, грамотно скласти позовну заяву дуже важливо. І це може зробити тільки адвокат з відповідним досвідом.

Рада юридичної компанії «ПІК»

«Не витрачайте час даремно, намагаючись підставити свої дані в шаблони позовів з інтернету. Позовна заява з помилками суд може залишити без розгляду».

Якщо ви цікавитеся, як отримати гроші за рішенням суду з фізичної особи, почитайте інформацію по темі в інтернеті. Але не намагайтеся застосовувати її на практиці.

Тільки досвідчений адвокат знає:

 • як коректно сформулювати позовні вимоги;
 • як правильно розрахувати суму позову;
 • коли і як додавати додаткові компенсації (пеню , інфляційні втрати, 3% річних за користування грошима)
 • які докази докласти до позову.

Чим корисні послуги адвоката по примусовому поверненню боргів?

Коли обраний шлях повернення боргу через судовий розгляд і виконавче провадження, досягнення результату може розтягнутися на місяці. Більш того, дізнавшись про активні дії стягувача, боржник може вжити заходів щодо приховування банківських рахунків і майна, за рахунок якого можна покрити борг

Важливо! Для попередження подібних неприємностей і призначена юридична допомога: повернути борг за підтримки адвоката можна більш оперативно.

Якщо затягується судові процес, не виключений варіант подачі клопотання про прискорення розгляду справи.

Якщо в зв’язку з завантаженістю або за змовою з боржником стягнення боргу затягує виконавець, вірогідні кроки щодо оскарження дій або бездіяльності виконавця в адміністративному та / або судовому порядку.

Підсумок:

Якщо боржник затягує з поверненням відкладених грошей кілька місяців, то з високою ймовірністю він не збирається їх повертати взагалі. У подібному випадку бажано звернутися до адвоката, щоб не втратити свої гроші зовсім.

Адвокат зможе знайти переконливі аргументи на переговорах з боржником, а якщо навіть це не допоможе – збере документи для суду. Дуже важливо, що з юристом повернути борг ви зможете на законних підставах, не переходячи риси в моральному тиску і не використовуючи інших «сірих» методів впливу на боржника.Оставить заявку

Постав запитання прямо зараз

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Внимательно подошли к решению проблемы. Огромное спасибо Илоне. Проблема решена, буду рекомендовать всем знакомым.

  thumb Светлана Садыкова
  08.12.2021

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

Коментарі

Залишити коментар

Залишити відповідь
З Вами зв'яжеться експерт компанії “ПІК”


  Натискаючи кнопку «Зв'язатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн